برای اطلاع از آخرین دوره ها کلیک کنید
وبینار آموزشی

اطلاعات کلی همایش دکتر قریب

اطلاعات کلی همایش دکتر قریب

مجموع کل امتیاز 2 از 5 رای

مرکز برگزار کننده: انجمن پزشکان کودکان ایران
دبیر علمی: خانم دکتر کتایون خاتمی
اساتید:

دوستان و همکاران ارجمند. با سلام و احترام  

انجمن علمی پزشکان کودکان ایران حضور شما را در وبینار سالیانه انجمن و چهل و دومین سالگرد بزرگداشت استاد فقید دکتر محمد قریب گرامی می دارد.

عرایض من حاوی سه بخش است: 

1- مقدمه    

2- مشکلات کووید برای کودکان کشور و درخواست کمک در این باره


3- پیام به همکاران ارجمند و سیاستگزاران محترم بهداشتی

این وبینار مفید و کاربردی تا 11 تیر ماه هر هفته دو روز ادامه خواهد یافت.

استاد گرامی جناب آقای دکتر غلامرضا خاتمی زحمت برنامه ریزی و ریاست آن را به عهده دارند. سرکار خانم دکتر کتایون خاتمی دبیر علمی و جناب آقای دکتر حامد شفق دبیر اجرایی هستند. قبلاً از اساتید ارجمندی که با برگزاری پانل ها و ایراد سخنرانی ها همکاران را مستفیض می فرمایند سپاسگزارم.

و تشکر ویژه خود را حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر خاتمی تقدیم می کنم نه تنها به علت زحمات فراوان در تدارک برنامه های علمی انجمن بلکه به علت نقش موثری که سال ها است در حفظ خدمات انجمن با استاندارد بالا و تاکید دایمی برای حفظ راه و رسم استاد دکتر قریب مبذول نمودند.

این ایام مصادف با پانزدهمین ماه شیوع کرونا در کشور است. متأسفانه کودکان کشور از عوارض مستقیم و غیرمستقیم آن به شدت آسیب دیده اند ولی هیچ گاه از هیچ کودکی فریادی دیده و شنیده نشده است و صدمات جسمی و روانی آنها در لابه لای مشکلات دیگر جامعه قابل رویت نبوده است.

کودکان معصوم ما در 15 ماه گذشته در فضایی مملو از اضطراب و در شرایطی که روال های جاری زندگی تغییر یافته، مراقبت های پزشکی در مسیر عادی نبوده، محیط های بازی و شادی کودکان محدود یا ممنوع شده، فرصت های آموزشی و تکاملی کاهش یافته و همه شرایط فوق وقتی با فقر شدید و در مواردی مرگ سرپرست خانواده همراه گردد تعجبی ندارد اگر شاهد بروز سوء تغذیه، انواع بیماری های جسمی و اختلالات روانی و رفتاری و بسیاری دیگر از مشکلات باشیم.  

من از سیاستگزاران محترم بهداشتی و به خصوص همکار ارجمندمان جناب آقای دکتر برکاتی مدیر کل محترم اداره سلامت کودکان سوال می کنم :

آیا علاوه بر برنامه جاری و روتین که برای موارد عادی تدارک دیده اید برای تعدیل آثار ناگوار این بحران در استان های محروم تر برنامه ای در دست اقدام دارید؟

اطمینان دارم به این پیام معتقدید:  

"نیازهای کودکان را امروز برطرف کنید فردا دیر است. "

انجمن علمی پزشکان کودکان به آگاهی و حسن نیت شما معتقد است لذا تقاضا دارد:

برنامه ای بسیج گونه و چند جانبه با مشارکت گروه های مختلفی که با کودکان ارتباط دارند در چند استان نیازمند برای ارزیابی مشکلات موجود تدارک ببینید. شبیه چنین برنامه هایی در کارنامه وزارت بهداشت با موفقیت ثبت شده و احتمالاً مدارک آن برای شما قابل دسترس است.  

و اما دوستان عزیز

انجمن علمی پزشکان کودکان با بیش از نیم قرن سابقه پیوسته با تعامل دو جانبه با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی مورد احترام و اطمینان سیاستگزاران بهداشتی بوده و هست. جناب آقای دکتر سید جلیل حسینی دبیر محترم انجمن های علمی پزشکی کشور در تلاش اند که بخشی از خدمات بهداشتی و اجرایی وزارت با مشارکت انجمن های مربوطه انجام شود درصورت محقق شدن این برنامه ابعاد مسئولیت انجمن ها گسترده تر خواهد شد.

در سال های اخیر که علی رغم تورم شدید تعرفه های پزشکی بسیار پایین و بسیاری از مطب های کودکان تعطیل گردید پیرو مکاتبات متعدد و جلسات حضوری با مقامات مسئول با افزایش حداقلی که شاهد آن هستیم رسیدیم.

هرچه تعداد اعضاء انجمن بیشتر و انتخابات هیات مدیره با آراء بیشتری برگزار گردد توان انجمن افزایش می یابد.

نام و اعتبار اجتماعی استاد قریب برای انجمن سرمایه معنوی ارزشمندی است که با همت پیشکسوتان به خصوص جناب آقای دکتر خاتمی با احترام حفظ شده و اینجانب از کلیه همکاران محترم به خصوص آنهایی که به عنوان هیات مدیره انجمن انتخاب خواهند شد درخواست می نماید همه با هم در حفظ این سرمایه گرانقدر کوشا باشیم.

و اما کلام آخر با سیاستگزاران محترم بهداشتی

بزرگواران پرکار و صبور علی رغم یقین به آگاهی شما چند جمله زیر را تکرار می کنم.  

- مهمترین شاخصه هر کشور توانمندی های نیروی انسانی است.

- سرمایه گزاری برای حفظ سلامتی کودکان اقتصادی ترین نوع سرمایه گزاری است.

- آینده کشور به سلامت جسمی و روانی کودکان بستگی دارد.

- کشور ما که دارای شبکه وسیع بهداشتی و پایگاه های بهداشتی شهری است انجام برنامه های هدفمند برای کودکان پروژه ای مفید و علمی است. مطب پزشکان کودکان می تواند محلی مناسب و عملی برای انجام پروژه های حفظ سلامت کودکان باشد. چه خوب است وزارت بهداشت اطباء کودکان را همراه و همکار خود تلقی نماید و امکان ارایه خدمات بهداشتی بیشتر و بهتر را برای آنها فراهم نماید.

به امید روزی که کودکانمان در شرایط بهتری پرورش یابند.

دکتر منصور بهرامی

رییس انجمن پزشکان کودکان ایران

 

برای ورود به همایش اینجا را کلیک نمایید.

گروه هدف: کودکان-تخصص عفونی اطفال-فوق تخصص خون و سرطان اطفال-فوق تخصص غدد اطفال-فوق تخصص پزشک عمومی شاغل در طرح پزشک خانواده-دکتری حرفه ای پزشکی عمومی-دکتری حرفه ای طب نوزادان و پیرامون تولد نوزادان -فوق تخصص نوزادان-فوق تخصص گوارش اطفال-فوق تخصص کلیه اطفال-فوق تخصص ریه اطفال -فوق تخصص قلب اطفال-فوق تخصص روماتولوژی اطفال -فوق تخصص اعصاب اطفال-فوق تخصص ایمونولوژی و آلرژی بالینی -فوق تخصص جراحی اطفال-فوق تخصص
امتیاز باز آموزی: 36
سر فصل مباحث:

به منظور مشاهده فیلمهای همایش برگزار شده بر روی لینک های زیر کلیک نمایید: (فیلمهای هر روز همایش حداکثر تا 72 ساعت پس از برگزاری قابل دسترس خواهند بود)

30 و 31 اردیبهشت ماه

6 و 7 خردادماه

13 خردادماه

20 و 21 خردادماه

27 خردادماه

3 و 4 تیرماه

10 و 11 تیرماه

*  دارای حداکثر 3 امتیاز بازآموزی برای هر روز، در مجموع 36 امتیاز بازآموزی برای دوره کامل وبینار

زبان ارائه: فارسی
تاریخ برگزاری: 1400/02/30 از 08:30 تا 12:30 1400/02/31 از 09:00 تا 12:30 1400/03/06 از 09:00 تا 12:30 1400/03/07 از 09:00 تا 12:30 1400/03/13 از 09:00 تا 12:30 1400/03/20 از 09:00 تا 12:30 1400/03/21 از 09:00 تا 12:30 1400/03/27 از 09:00 تا 12:30 1400/04/03 از 09:00 تا 12:30 1400/04/04 از 09:00 تا 12:30 1400/04/10 از 09:00 تا 12:30 1400/04/11 از 09:00 تا 12:30
هزینه ثبت نام(تومان): 17,000 تومان
تعداد ثبت نام کنندگان: 0 نفر
شماره تماس: 021-66968317-18
توضیحات:

با سلام و احترام:
انجمن علمی پزشکان کودکان ایران همایش سالیانه خود و چهل و دومین بزرگداشت استاد دکتر محمد قریب را طی ۱۲ جلسه ۳ ساعته و در ۱۲ روز بصورت وبینار برگزار می نماید. لازم به ذکر است تنها به 150 نفر اولی که از طریق سامانه جامع آموزش مداوم پزشکی کشور ثبت نام کنند امتیاز بازآموزی تعلق می گیرد و بقیه مشمولین بدون دریافت امتیاز بازآموزی و به صورت رایگان می توانند در برنامه ها شرکت نمایند.

مراحل ثبت نام و شرکت در برنامه و آزمون پایانی به شرح زیر است:

✅ ثبت نام در سامانه آموزش مداوم جامعه پزشكي کشور به آدرس: ircme.ir


✅ پرداخت هزینه برنامه که فقط از طریق کارت به کارت امکان پذیر می باشد و انجمن هیچ گونه پرداخت آنلاینی از طریق درگاه اینترنتی ندارد. شماره کارت انجمن ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۷۳۱۹۵۴۰ است که در قسمت " نحوه پرداخت هزینه" سامانه آموزش مداوم نیز در دسترس می باشد. لطفا پس از ثبت نام و پرداخت هزینه برنامه های دلخواه، فیش واریزی را به همراه نام، نام خانوادگی و تاریخ برنامه ای که قصد شرکت در آن را دارید به شماره واتس آپ ۰۹۱۲۱۰۶۵۴۷۱ ارسال نمایید که ثبت نام تایید گردد. لازم به ذکر است که شرکت کنندگان محترمی که قصد شرکت در بیش از یک برنامه را دارند، لطفا هزینه برنامه هایی را که باهم ثبت نام نموده اند را یکجا پرداخت و ارسال نمایند.

✅  شرکت در وبینار از طریق لينك ورود به همایش امکان پذیر می باشد.


✅ براي دريافت امتياز بازآموزي، شرکت در آزمون پایانی الزامی مي باشد. شرکت در آزمون پایانی دوره از دو طریق امکان پذیر است: ۱- اپلیکیشن آموزش مداوم جامعه پزشکی، که از طریق سایت آموزش مداوم و نرم افزار بازار میسر قابل دانلود می باشد و این اپلیکیشن فقط بر روی گوشی های اندروید قابل نصب است ۲- استفاده از نسخه تحت وب که از طریق سایت آموزش مداوم پزشکی امکان پذیر می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن آزمون

با آرزوي سلامتي و موفقیت براي شما همکاران گرامی

..................................................

اعضاي کمیته اجرایی همايش(به ترتيب حروف الفبا):

1. آقای دکتر فرید ایمان زاده 2. آقای دکتر سید محمدرضا بلورساز 3. آقای دکتر امیر بهاری 4. آقای دکتر منصور بهرامی 5. آقای دکتر غلامرضا خاتمی 6. خانم دکتر کتایون خاتمی 7. آقای دکتر مهدی سالک 8. آقای دکتر حامد شفق 9. آقای دکتر رضا شمشیربند 10. آقای دکتر سید حسین فخرایی 

اعضاي هيات اجرایی همايش:

1. آقای دکتر غلامرضا خاتمی 2. آقای دکتر منصور بهرامی 3. آقای دکتر سید محمدرضا بلورساز  4. خانم دکتر کتایون خاتمی 5. آقای دکتر حامد شفق 6. آقای دکتر امیر بهاری 7. خانم مریم ملایی 8. خانم زهرا جوهری 9. آقای خالق حمزه وی 10. خانم نسرین مهران مهر- نازنین دانا - شیما نصیری راد (موسسه توانمندسازان کیمیا دانش)

.............................................

دریافت برنامه تفصیلی همایش از طریق دانلود فایل ضمیمه امکانپذیر می باشد.

فایل ضمیمه


برای ثبت نام در این دوره آموزشی لطفا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، فرم عضویت را تکمیل نمایید.

برای ثبت نام در این دوره آموزشی لطفا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، فرم عضویت را تکمیل نمایید.

لطفاً منتظر بمانید...